SMAJ6.5AHE3/61 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
STMicroelectronics
Microchip Technology
Bilden för SMAJ6.5AHE3/61 är inte tillgänglig
SMAJ6.5AHE3/61
DigiKeys produktnummer
SMAJ6.5AHE3/61-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ6.5AHE3/61
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11,2V Klämma 35,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
35,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V