Bilden för SMAJ6.5A-E3/61 är inte tillgänglig
SMAJ6.5A-E3/61
DigiKeys produktnummer
SMAJ6.5A-E3/61GITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMAJ6.5A-E3/61GICT-ND - Remsbit (CT)
SMAJ6.5A-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ6.5A-E3/61
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11,2V Klämma 35,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SMAJ6.5A-E3/61 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
35,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V