SMAJ48A-E3/5A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Bilden för SMAJ48A-E3/5A är inte tillgänglig
SMAJ48A-E3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ48A-E3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ48A-E3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
77,4V Klämma 5,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
48V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
53,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
77,4V