SMAJ45CAHE3/5A är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Similar
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Microchip Technology
Bilden för SMAJ45CAHE3/5A är inte tillgänglig
SMAJ45CAHE3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ45CAHE3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ45CAHE3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
72,7V Klämma 5,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
45V
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - genombrott (min)
50V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
72,7V