SMAJ18A-E3/61 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMAJ18A-E3/61 |
Beskrivning | TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 29,2V Klämma 13,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SMAJ18A-E3/61 Modeller |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 13,7A |
Tillv. | Effekt - toppuls 400W |
Serie | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Tillämpningar General Purpose |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Typ Zener | Monteringstyp Ytmontering |
Enkelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda DO-214AC, SMA |
Spänning - backspänning (typ) 18V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 20V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 29,2V |