SMAJ17AHE3/5A är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
Microchip Technology
STMicroelectronics
Bilden för SMAJ17AHE3/5A är inte tillgänglig
SMAJ17AHE3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ17AHE3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ17AHE3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27,6V Klämma 14,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
14,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
17V
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V