SMAJ170AHM3/I är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Bilden för SMAJ170AHM3/I är inte tillgänglig
SMAJ170AHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMAJ170AHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ170AHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
275V Klämma 1,09A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
170V
Spänning - genombrott (min)
189V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
275V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1,09A