SMAJ12AHE3/5A är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 8 800
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
STMicroelectronics
Microchip Technology
Bilden för SMAJ12AHE3/5A är inte tillgänglig
SMAJ12AHE3/5A
DigiKeys produktnummer
SMAJ12AHE3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ12AHE3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
19,9V Klämma 20,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
12V
Spänning - genombrott (min)
13,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
19,9V