Bilden för SMA5J8.5AHM3/I är inte tillgänglig
SMA5J8.5AHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMA5J8.5AHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J8.5AHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14,4V Klämma 34,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - toppuls
500W
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
34,7A