Bilden för SMA5J6.5AHM3/I är inte tillgänglig
SMA5J6.5AHM3/I
DigiKeys produktnummer
SMA5J6.5AHM3/I-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J6.5AHM3/I
Beskrivning
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11,2V Klämma 44,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - toppuls
500W
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
6,5V
Spänning - genombrott (min)
7,22V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
11,2V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
44,6A