SMA5J40A-M3/5A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 13 653
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
I lager: 208
STMicroelectronics
Bilden för SMA5J40A-M3/5A är inte tillgänglig
SMA5J40A-M3/5A
DigiKeys produktnummer
SMA5J40A-M3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J40A-M3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64,5V Klämma 7,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
44,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
64,5V