SMA5J20C-E3/61 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Comchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Bilden för SMA5J20C-E3/61 är inte tillgänglig
SMA5J20C-E3/61
DigiKeys produktnummer
SMA5J20C-E3/61-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J20C-E3/61
Beskrivning
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
35,8V Klämma 14A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
14A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
22,2V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
35,8V