Bilden för SMA5J17AHM3/H är inte tillgänglig
SMA5J17AHM3/H
DigiKeys produktnummer
SMA5J17AHM3/H-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J17AHM3/H
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27,6V Klämma 18,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - toppuls
500W
Serie
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
17V
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
18,1A