SMA5J16CA-E3/61 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
I lager: 121
Comchip Technology
Bilden för SMA5J16CA-E3/61 är inte tillgänglig
SMA5J16CA-E3/61
DigiKeys produktnummer
SMA5J16CA-E3/61-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J16CA-E3/61
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26V Klämma 19,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
19,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
16V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
17,8V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
26V