SMA5J10CA-E3/5A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Microchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
STMicroelectronics
Comchip Technology
Bilden för SMA5J10CA-E3/5A är inte tillgänglig
SMA5J10CA-E3/5A
DigiKeys produktnummer
SMA5J10CA-E3/5A-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMA5J10CA-E3/5A
Beskrivning
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
17V Klämma 29,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
29,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - backspänning (typ)
10V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
11,1V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
17V