SM15T12AHE3/9AT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Direkt
STMicroelectronics
I lager: 5 038
Datablad
STMicroelectronics
I lager: 30
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
16,7V Klämma 90A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T12AHE3/9AT
DigiKeys produktnummer
SM15T12AHE3/9AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SM15T12AHE3/9AT
Beskrivning
TVS DIODE 10.2VWM 16.7V DO214AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
90A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
10,2V
Spänning - genombrott (min)
11,4V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
16,7V