SE30DT12HM3/I
DigiKeys produktnummer
112-SE30DT12HM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SE30DT12HM3/ICT-ND - Remsbit (CT)
112-SE30DT12HM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SE30DT12HM3/I
Beskrivning
DIODE STANDARD 1200V 30A SMPD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1200 V 30A Ytmontering SMPD
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SE30DT12HM3/I Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
3.4 µs
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 1200 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
132pF vid 4V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
30A
Leverantörens enhetsförpackning
SMPD
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.29 V @ 30 A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)