SE12DG-M3/I är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 2 300
Datablad
I lager: 298
Dioder 400 V 3,2A Ytmontering TO-263AC (SMPD)
TO-209AE
eSMP® Package Evolution
SE12DG-M3/I
DigiKeys produktnummer
SE12DG-M3/IGITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SE12DG-M3/I
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 3.2A TO263AC
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
3 µs
Serie
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 400 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kapacitans @ Vr, F
90pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AC (SMPD)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3,2A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.15 V @ 12 A