SBYV28-150-E3/54
DigiKeys produktnummer
112-SBYV28-150-E3/54TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-SBYV28-150-E3/54CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBYV28-150-E3/54
Beskrivning
DIODE STANDARD 150V 3.5A DO201AD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 150 V 3,5A Genomgående hål DO-201AD
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
20 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 150 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kapacitans @ Vr, F
20pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
150 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-201AD
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3,5A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 3.5 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)