SBYV27-50-E3/54
DigiKeys produktnummer
SBYV27-50-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
SBYV27-50-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBYV27-50-E3/54
Beskrivning
DIODE STANDARD 50V 2A DO204AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 50 V 2A Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
15 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 50 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kapacitans @ Vr, F
15pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
50 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AC (DO-15)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.07 V @ 3 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)