SB1H100-E3/73
DigiKeys produktnummer
SB1H100-E3/73GICT-ND - Remsbit (CT)
SB1H100-E3/73GITB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SB1H100-E3/73
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO204AL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 100 V
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
770 mV @ 1 A