SA48A-E3/73 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 1 469
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
77,4V Klämma 6,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
SA48A-E3/73
DigiKeys produktnummer
SA48A-E3/73-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SA48A-E3/73
Beskrivning
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO204AC
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-204AC, DO-15, axiell
Spänning - backspänning (typ)
48V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
53,3V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
77,4V