SA160A-E3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
259V Klämma 1,9A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
SA160A-E3/54
DigiKeys produktnummer
SA160A-E3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SA160A-E3/54
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO204AC
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1,9A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-204AC, DO-15, axiell
Spänning - backspänning (typ)
160V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
178V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V