SA150AHE3/54
DigiKeys produktnummer
SA150AHE3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SA150AHE3/54
Beskrivning
TVS DIODE 150VWM 243VC DO204AC
Detaljerad beskrivning
243V Klämma 2,1A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
150V
Spänning - genombrott (min)
167V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
243V