SA10CAHE3/54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 1 236
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 24 059
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
17V Klämma 29,4A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
SA10CAHE3/54
DigiKeys produktnummer
SA10CAHE3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SA10CAHE3/54
Beskrivning
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AC
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
29,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
500W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
10V
Inkapsling/låda
DO-204AC, DO-15, axiell
Spänning - genombrott (min)
11,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
17V