RGP02-18E-E3/54 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 36 204
Datablad
Dioder 1800 V 500mA Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
RGP02-18E-E3/54
DigiKeys produktnummer
RGP02-18E-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
RGP02-18E-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGP02-18E-E3/54
Beskrivning
DIODE STD 1800V 500MA DO204AL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
300 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1800 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AL (DO-41)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1800 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.8 V @ 100 mA