PTV4.7B-M3/84A
DigiKeys produktnummer
112-PTV4.7B-M3/84ATR-ND - Remsa och spole (TR)
112-PTV4.7B-M3/84ACT-ND - Remsbit (CT)
112-PTV4.7B-M3/84ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV4.7B-M3/84A
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 600MW DO220AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.7 V 600 mW ±5% Ytmontering DO-220AA (SMP)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTV4.7B-M3/84A Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-220AA (SMP)
Effekt - max
600 mW