PLZ12B-G3/H
DigiKeys produktnummer
PLZ12B-G3/HGITR-ND - Remsa och spole (TR)
PLZ12B-G3/HGICT-ND - Remsbit (CT)
PLZ12B-G3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLZ12B-G3/H
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 500MW DO219AC
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 500 mW ±3% Ytmontering DO-219AC (microSMF)
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
12 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 9 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±3%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-219AC (microSMF)
Effekt - max
500 mW