PB5006-E3/45
DigiKeys produktnummer
PB5006-E3/45GI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PB5006-E3/45
Beskrivning
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 45A PB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Brygglikriktare Enfas Standard 600 V Genomgående hål isoCINK+™ PB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PB5006-E3/45 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - likriktat medelvärde (Io)
45 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 22.5 A
Serie
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 600 V
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Diodtyp
Enfas
Inkapsling/låda
4-SIP, PB
Teknologi
Standard
Leverantörens enhetsförpackning
isoCINK+™ PB
Spänning - toppback (max)
600 V