P4KE51CHE3/54 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
73,5V Klämma 5,4A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-204AL (DO-41)
P4KE51CHE3/54
DigiKeys produktnummer
P4KE51CHE3/54-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P4KE51CHE3/54
Beskrivning
TVS DIODE 41.3VWM 73.5V DO204AL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Föråldrad
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
41,3V
Inkapsling/låda
DO-204AL, DO-41, axiell
Spänning - genombrott (min)
45,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
73,5V