MMSZ5252C-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 82 248
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
onsemi
I lager: 915
I lager: 937
Dioder - zener 24 V 500 mW ±2% Ytmontering SOD-123
SOD 123
MMSZ5252C-G3-18
DigiKeys produktnummer
MMSZ5252C-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMSZ5252C-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
33 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 18 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
500 mW