MBR30H100CT-E3/45 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 99
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 336
Datablad
STMicroelectronics
I lager: 560
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 15A Genomgående hål TO-220-3
MBR30H100CT-E3/45
DigiKeys produktnummer
MBR30H100CT-E3/45-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBR30H100CT-E3/45
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO2203
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MBR30H100CT-E3/45 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
820 mV @ 15 A
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 100 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Inkapsling/låda
TO-220-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-3
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A