MB30H100CTHM3/I
DigiKeys produktnummer
112-MB30H100CTHM3/ITR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MB30H100CTHM3/I
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO263AB
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 100 V 15A Ytmontering TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillverkare
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
TO-263-3, D2PAK (2 stift + flik), TO-263AB
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
15A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263AB (D2PAK)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
820 mV @ 15 A