GSOT15C-E3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 2 253
Datablad
Direkt
I lager: 3 577
Datablad
MFR Recommended
Uppgradering
Bourns Inc.
Uppgradering
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
28,8V Klämma 8A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
GSOT15C-E3-08
DigiKeys produktnummer
GSOT15C-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
GSOT15C-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
GSOT15C-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GSOT15C-E3-08
Beskrivning
TVS DIODE 15VWM 28.8VC SOT23-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - toppuls
345W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Föråldrad
Kapacitans @ frekvens
90pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
2
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
15V (max.)
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - genombrott (min)
16,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
28,8V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8A (8/20µs)