GP15K-E3/73 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 15 211
Datablad
Dioder 800 V 1,5A Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
GP15K-E3/73
DigiKeys produktnummer
GP15K-E3/73-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GP15K-E3/73
Beskrivning
DIODE STANDARD 800V 1.5A DO204AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
3.5 µs
Serie
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 800 V
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Kapacitans @ Vr, F
15pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
800 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-204AC (DO-15)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1.5 A