GP15G-E3/54
DigiKeys produktnummer
GP15G-E3/54GITR-ND - Remsa och spole (TR)
GP15G-E3/54GICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GP15G-E3/54
Beskrivning
DIODE STANDARD 400V 1.5A DO204AC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 400 V 1,5A Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 400 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
400 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1.5 A