GP15G-E3/54 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | GP15G-E3/54 |
Beskrivning | DIODE STANDARD 400V 1.5A DO204AC |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 400 V 1,5A Genomgående hål DO-204AC (DO-15) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Hastighet Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io) |
Tillv. | Omvänd återhämtningstid (trr) 3.5 µs |
Serie | Ström - läckström @ Vr 5 µA @ 400 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Monteringstyp |
Artikelstatus Inte för nya designer | Inkapsling/låda |
Teknologi | Leverantörens enhetsförpackning DO-204AC (DO-15) |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 400 V | Arbetstemperatur - koppling -65°C-175°C |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 1,5A | Basproduktens nummer |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.1 V @ 1.5 A |