GP15D-E3/73 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 3 990
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Dioder 200 V 1,5A Genomgående hål DO-204AC (DO-15)
GP15D-E3/73
DigiKeys produktnummer
GP15D-E3/73-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GP15D-E3/73
Beskrivning
DIODE STANDARD 200V 1.5A DO204AC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 200 V
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,5A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1.5 A