GDZ8V2B-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 4
Panjit International Inc.
I lager: 5 000
Nexperia USA Inc.
Dioder - zener 8.2 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ8V2B-HE3-08
DigiKeys produktnummer
112-GDZ8V2B-HE3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-GDZ8V2B-HE3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-GDZ8V2B-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ8V2B-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms