GDZ5V6B-E3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 26 550
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 0
Nexperia USA Inc.
I lager: 33
onsemi
Dioder - zener 5.6 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ5V6B-E3-08
DigiKeys produktnummer
GDZ5V6B-E3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ5V6B-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2.5 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW