GDZ5V1B-HE3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
onsemi
I lager: 44 253
onsemi
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ5V1B-HE3-18
DigiKeys produktnummer
GDZ5V1B-HE3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ5V1B-HE3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms