GDZ5V1B-E3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 3 261
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 40 594
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
onsemi
onsemi
Diodes Incorporated
Dioder - zener 5.1 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ5V1B-E3-18
DigiKeys produktnummer
GDZ5V1B-E3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ5V1B-E3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW