GDZ3V6B-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 16
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
I lager: 966
Dioder - zener 3.6 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ3V6B-G3-18
DigiKeys produktnummer
GDZ3V6B-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ3V6B-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 1 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±2%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW