GDZ30B-HE3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 421
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 1 786
Dioder - zener 30 V 200 mW ±4% Ytmontering SOD-323
GDZ30B-HE3-08
DigiKeys produktnummer
GDZ30B-HE3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ30B-HE3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 23 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±4%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
200 Ohms