GDZ20B-G3-08
DigiKeys produktnummer
GDZ20B-G3-08GITR-ND - Remsa och spole (TR)
GDZ20B-G3-08GICT-ND - Remsbit (CT)
GDZ20B-G3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ20B-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 20 V 200 mW ±4% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
85 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 15 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±4%
Basproduktens nummer
Effekt - max
200 mW