GDZ18B-HG3-08 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 23 905
Datablad
Similar
onsemi
Dioder - zener 18 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ18B-HG3-08
DigiKeys produktnummer
GDZ18B-HG3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ18B-HG3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 13 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
65 Ohms