GDZ12B-HG3-18 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 103 032
Datablad
Similar
onsemi
Dioder - zener 12 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
GDZ12B-HG3-18
DigiKeys produktnummer
GDZ12B-HG3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GDZ12B-HG3-18
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 9 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±2%
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms