DZ23C6V8-G3-18 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam katod 6.8 V 300 mW ±5% SOT-23-3
DZ23C6V8-G3-18
DigiKeys produktnummer
DZ23C6V8-G3-18-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DZ23C6V8-G3-18
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt - max
300 mW
Tillverkare
Impedans (max) (Zzt)
8 Ohms
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 3 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Konfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%