DFL15005S-E3/45 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 1 025
Datablad
SMC Diode Solutions
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
I lager: 34
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Brygglikriktare Enfas Standard 50 V Ytmontering DFS
DFL15005S-E3/45
DigiKeys produktnummer
DFL15005S-E3/45-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DFL15005S-E3/45
Beskrivning
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DFS
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
DFL15005S-E3/45 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 1.5 A
Tillverkare
Ström - läckström @ Vr
400 µA @ 30 V
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Diodtyp
Enfas
Inkapsling/låda
4-SMD, måsvinge
Teknologi
Standard
Leverantörens enhetsförpackning
DFS
Spänning - toppback (max)
50 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1.5 A