BZX884B5V6L-G3-08 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 5.6 V 300 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2A
BZX884L_Series_Bottom
BZX884B5V6L-G3-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX884B5V6L-G3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX884B5V6L-G3-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX884B5V6L-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884B5V6L-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 300MW DFN1006
Tillverkarens standardleveranstid
74 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006-2A
Effekt - max
300 mW